sâmbătă, 29 iulie 2023

Amical... cu CSM Vaslui

Am avut bucuria ca astăzi ,dând  curs unei invitații a celor de C.S.M.Vaslui (Liga a 3-a) ,să evoluăm pe Stadionul Municipal Vaslui într-un meci de pregătire, la puțin timp de la reluarea antrenamentelor. A fost un test util pentru ambele competitoare, băieții noștri făcând o figură frumoasă în fața unui adversar mult mai titrat. Diferența a fost făcută de forța superioară a adversarului și de lipsa de luciditate a tinerilor noștri jucători. A fost 1-0 la pauză și 5-0 la finalul meciului, cu trei goluri înscrise în ultimele 15 minute, după o cădere fizică, justificată, alor noștri. Mulțumim gazdelor noastre pentru invitație și dorim C.S.M-ului din Vaslui mult succes în campionatul Ligii a 3-a!